Duracell Alkallin Kalem Pil AAA 2'li

Fiyatlarımıza KDV Dahildir.
4499
Duracell
0,00 TL

Duracell Alkallin Kalem Pil  AAA 2'li

Duracell Pil

Piller, en kompakt elektrik güç kaynaklarıdır. Tekrar şarj edilebilen piller günümüzde taşınabilir elektronik ve elektrikli eşyalarda sahip olduğu üstün özellikler sayesinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Kesintisiz güç kaynağı veya ara sıra çekilen büyük akımlar için şarj edilebilen piller kullanılır. Enerjisi tükenince şarjlı pil, şebekeden beslene bir şarj cihazına bağlanır. Bu da pildeki kimyasalları yeniden orijinal haline getirir.

 

Şarj edilebilir piller kimyasına uygun şarj aletleri ile tekrar doldurularak kullanılabilirler. Bu nedenle normal pillere göre daha uzun süre kullanılır.

 

Masa ve duvar saatleri, klima, TV vb uzaktan kumandaları gibi bitik pillerle de uzun süre çalışabilen, akım ve gerilim gereksinimi düşük olan cihazlarda kulanıldığında pilin minimum gerilim limiti altına düşüleceğinden ve pil boşuna yıpranacağından, bu eşyalarda kullanılmamalı; fotoğraf makinesi, kamera, el feneri, müzik çalar, vb pil bittiğinde bir şekilde hemen anlayacağınız alet ve eşyalarda kullanılmalıdır.

Aynı şekilde şarjlı piller, kapasitesinin üzerinde akım çekilen yerlerde kullanılmazlar. aksi taktirde hasar görür, patlayabilir, yaralanma ve/veya yangınlara neden olabilirler.

 

Ürün Özellikleri

         Paket içi miktar: 1

         Ürün: 9 Volt pil

         170 mAh

         Şarj edilebilir

Duracell Alkallin Kalem Pil  AAA 2'li. ürün görseli