Garanti ve İade Şartları


Siparişi İade Şartları

Verdiğim siparişten vazgeçmek istiyorum. Nasıl iptal ederim?

Sipariş ettiğiniz ürünü, size ulaşmadan iptal etmek istiyorsanız, gün içerisinde iade talabi oluşturabilir, mail veya telefon yoluyla siparişinizi iptal edebilirsiniz. Teslim edilmiş ürünler için de temel olarak teslim aldığınız tarih itibariyle 30 gün içerisinde sözleşme koşulları kapsamında www.atakkirtasiye.com.tr tarafından düzenlemiş olan faturanız ve iade nedeninizin olduğu bir not ile iade edebilirsiniz. Sizlere verdiğimiz hizmetin kalitesi ve maduriyet doğurmaması açısından verdiğiniz siparişi kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

- Dikkat! İade ürünlerinizi mutlaka iade sebebinizi belirtecek bir not eki ve faturanın ASLI ile birlikte gönderiniz.

- İade edilen ürünün gönderim bedeli ALICIYA aittir

- İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

“385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!”

"Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır."

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

- İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

- Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek:orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilemez.

- İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) göndermeniz gerekmektedir.

- İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise ürünü kargo görevlisi yanında kontrol ederek tutanak tutturmanız ve teslim almamanız gerekmektedir. Bu takdirde kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti ALICIYA aittir.

Ürün İadesi

Siparişinizi teslim aldıktan ve paketi açtıktan sonra, iade etmeye karar verirseniz, bu durumda "Ürün İade Etme Prosedürünü" takip etmeniz gerekir. Bu süre içinde, www.atakkirtasiye.com.tr adresinden almış olduğunuz ürünü faturası ile birlikte iade edebilirsiniz. Ürünün iade edilebilmesi için tahrip edilmemiş, paketi hasar görmemiş, tüm aksesuarları ile birlikte, kullanılmamış veya tekrar satılabilirliği bozulmamış olmalıdır.

Orijinal kutusu ile ürünü, ürün faturasını ve iade sebebini içeren bir yazıyı adresimize göndermeniz gerekmektedir.

ADRESİMİZ: 1203/2 SOKAK NO:16/A-B YENİŞEHİR / İZMİR